BASILE

Lot 2
Estimation :
200 - 300 EUR
Résultat : 150EUR
BASILE
Divi Basili magni Caesareae Cappadociae quondam archiepiscopi omnia quae in hunc diem latino sermone donata sunt opera, nunc demum praeter caeteras editiones solerti industria, nec minus accurata collatione ad fidem graecorum aliquot exemplarium synceriori lectioni restituta, multisque libris aucta: quorum omnium ordinem & cathalogum versa pagina docebit. Praefiximus quatuor indices... Parisiis, apud Sebastianum Nivellium, 1566; In-folio, demi-veau brun du XIXe siècle, dos à nerfs orné. 28 ff. n.ch. et 1043 pp. [à6; é6; i6; o6; u4; A-Z6; Aa-Zz6; Aaa-Zzz6; A*-R*6; S8]. Impression sur 2 colonnes. Edition donnée par Jean Gillot. [Graesse I, 307. Renouard 833] Ex-libris manuscrit en pied du titre [CHERUYEU ?] 1594. Accroc et petits manques le long de les charnières petits manques aux coiffes, bon intérieur en dépit de petit mouillures claires.
Mes ordres d'achat