LUCRECE Titi Lucretii Cari

Lot 24
Estimation :
500 - 600 EUR
Résultat : 320EUR
LUCRECE Titi Lucretii Cari
De Rerum natura libri sex a Dionysio Lambino Monstroliensi litterarum Graecarum in urbe Lutetia doctore Regio, locis innumerabilibus ex auctoritate quinque codicum manu scriptorum emendati, atque in antiquum ac nativum statum ferè restitituti, & praeterea brevibus, & perquàm utilibus commentariis illustrati. Parisiis et Lugduni habentur, In Gulielmi Rouillii et Philippi G. Rouillii Nep, 1563. In-4, demi-veau du XIXe siècle. 14 ff. n.ch dont le titre gravé . et 559 pp. [à4; é4; i2; *2; *2; A-Z4; Aa-Zz4; AAa-ZZz4; AAA4]. Première édition donnée par Denis Lambin. Mors restaurés, première garde renouvelée, surcharges à l'encre et petit manque au titre, verso doublé en marge masquant une partie du privilège, discret renfort marginal aux feuillets a2 et a3. [Graesse, IV, 287. Baudrier IX, 1-8 ].
Mes ordres d'achat